brak płynności finansowej w miesiącu
Finanse

Czym jest konsolidacja i jakie są jej warunki?

Konsolidacja kredytowa jest szansą dla tych, którzy na co dzień mają problemy z finansową płynnością. Zwykle opiera się o zamianę kilku zobowiązań w jedno, które jest bardziej przystępne finansowo, jeśli chodzi o zobowiązania miesięczne. Jakie są plusy rozwiązań konsolidacyjnych i jakie daje to możliwości?

Czym jest konsolidacja zobowiązań?

W ogólnym terminie konsolidacja możemy wyróżnić przede wszystkim złączenie różnych zobowiązań w jedno. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych Family Loan jest potrzebny wówczas, gdy konsumenci nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie ze spłatą długów i grozi im miesięczna utrata płynności finansowej.

Konsolidacja zobowiązań jest prostym sposobem na obniżenie miesięcznej wartości raty. W jaki sposób? Poprzez złączenie długów w jedno. Jedna z firm decyduje się na wykupienie długów z różnych miejsc, a jednocześnie przygotowuje jedną, dogodną ratę na zasadzie wydłużenia świadczenia dla osób zadłużonych.

Zalety kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych Family Loan

Wśród zalet tego rodzaju rozwiązania i skorzystania z kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych Family Loan można wymienić:

  • Redukcję zobowiązań finansowych, dzięki czemu z łatwością zachowuje się płynność finansową i pozwala na funkcjonowanie na normalnych warunkach konsumenta.
  • Ułatwienie w płaceniu rat – jedno miejsce, jedno wygodne konto i niemalże automatyczny sposób na opłacanie długów.
  • Brak złej historii kredytowej i uniknięcie konsekwencji niepłacenia rat.

Wady kredytów konsolidacyjnych

Jednak rozwiązania zwane konsolidacją mogą mieć także negatywne skutki, zwłaszcza, jeśli są nieprawidłowo dobrane. W tym wypadku mowa o:

  • Wpadnięciu w spiralę długów, poprzez niepłacenie także niższej składki na wyższy procent.
  • Zwiększenie zadłużenia i wydłużenie okresu spłaty.
  • Wyższa kwota ostateczna do spłacenia w jednym miejscu niż w kilku miejscach na raz.