pożyczka pozabankowa z komornikiem
Bez kategorii

Jak dostać pożyczkę pozabankową z komornikiem?

Zajęcie komornicze jest poważnym utrudnieniem w uzyskaniu pożyczki. Problemem są nie tylko wymagania instytucji finansowych, które wymagają braku zaległości w spłacie, ale również samo zajęcie, któremu ulegają wszystkie kwoty powyżej ustalonego przez prawo progu. Czy z takiej sytuacji jest jakieś wyjście, umożliwiające uzyskanie gotówki? Rozwiązaniem są dwa rodzaje pożyczki, które po spełnieniu postawionych warunków mogą być udzielone klientowi z komornikiem.

Cel pożyczki pożyczki pozabankowej z komornikiem a sposób wypłaty gotówki

Ubieganie się o zobowiązanie w przypadku zajęcia komorniczego powinno być dokładnie przemyślane. Jeśli jej celem nie jest spłacenie zaległości, powstaje duże ryzyko pogłębienia trudnej sytuacji oraz długu. W takiej sytuacji również trudno uzyskać zobowiązanie na konto, które zazwyczaj jako pierwsze ulega zajęciu komorniczemu. W tak trudnej sytuacji możliwe jest uzyskanie gotówki poza kontem, przy pomocy czeku GIRO. Natomiast gdy celem pożyczki jest spłacenie zobowiązania wystarczy uprzedzić komornika o swoich zamierzeniach i dowiedzieć się, jaka kwota będzie wystarczająca, by uregulować wszystkie zaległości.

Ważna lekcja na przyszłość

Wyjście z długów dzięki pożyczce pozabankowej z komornikiem to ogromna ulga dla każdego zadłużonego. Powinno wiązać się to z nauczką na przyszłość. Bardzo łatwo jest zaciągnąć zobowiązanie, o wiele trudniej jest je spłacić, jeśli sytuacja finansowa ulega znacznej zmianie. Niestety Ogólnopolski raport o zaległym zadłużeniu i niesolidnych dłużnikach wskazuje na to, że Polacy wciąż się zadłużają. W notatce do raportu przeczytamy:

„Dane z baz BIG InfoMonitor oraz BIK pokazują, że wyższe wynagrodzenia nie są przeznaczane przez Polaków w pierwszej kolejności na spłatę zaległych zobowiązań. Jak na razie wzrost dochodów w większym stopniu oddziałuje na zwiększenie aspiracji konsumpcyjnych, poprawę zdolności kredytowej i możliwość zadłużania się na wyższe kwoty.