pożyczki bez konta bankowego
Finanse

Pożyczka bez konta – jak działa czek GIRO?

Pożyczenie bez konta wydawać by się mogło, że jest niemożliwe. Wprowadzenie przelewu weryfikacyjnego, który potwierdza tożsamość wnioskującego i jednocześnie zabezpiecza przed wyłudzeniem pożyczki bez konta bankowego poprzez nieupoważniony dostęp do dowodu osobistego i innych dokumentów wskazujących dane to najczęściej wskazywana procedura podczas zaciągania zobowiązania. Czy jest więc czek GIRO i w jaki sposób pozwala przejść proces weryfikacji bez posiadania konta w banku?

Początki czeku GIRO

Sposób uzyskiwania gotówki w formie pożyczki bez konta bankowego nie jest żadną nowością. Cofnijmy się kilka lat wstecz do czasów, kiedy bankowość internetowa nie tylko nie była tak popularna i dostępna, jak dziś, ale nie było jej wcale. Wtedy to korzystanie z czeku GIRO było na porządku dziennym. Dziś wiele osób dziwi brak rachunku bankowego lub potrzeba pożyczenia bez jego pośrednictwa, ponieważ na koniec roku 2018 odnotowano prowadzenie 31,8 mln kont osobistych1. Choć pożyczka bez konta nie jest często wykorzystywaną usługą, jest wciaż obecna na polskim rynku finansowym.

Pożyczka bez konta – jak to działa?

Czek GIRO jest dokumentem, który pozwala nie tylko zweryfikować dane pożyczkobiorcy, ale również wypłacić gotówkę. Proces od złożenia wniosku do odebrania pieniędzy jest nieco dłuższy niż w przypadku pożyczek z rachunkiem bankowym, jednak w tej opcji to jedyne, korzystne rozwiązanie.

  1. Wybranie oferty i złożenie wniosku online – część procedury odbywa się za pośrednictwem internetu. W formularzu należy wskazać podstawowe dane z dowodu osobistego, informacje o dochodach oraz wysokość pożyczki bez konta bankowego i okres, na jaki zostanie zaciągnięta.
  2. Odebranie czeku GIRO – najczęściej dokument przesyłany jest za pośrednictwem firmy kurierskiej. Kurier będzie wymagał okazania dowodu osobistego przed przekazaniem przesyłki.
  3. Weryfikacja i odebranie gotówki – czek GIRO zrealizować można w każdym oddziale Poczty Polskiej. Udając się do najbliższej placówki należy pamiętać, że tam również konieczne będzie pokazanie dowodu osobistego.

Artykuł powstał dzięki życzliwości portalu Gotówkanajuż

1https://prnews.pl/raport-prnews-pl-rynek-kont-osobistych-ii-kw-2018-437194